TikTok Sahibi, ABD Anlaşmasında 60 Milyar Dolarlık Değerleme İstiyor

Çin’in ByteDance Ltd. , Oracle Corp. ve Walmart Inc. , konuyla ilgili bir kişiye göre ABD’nin güvenlik endişelerini gidermek için kısa video uygulamasının işinde pay alırken, TikTok için 60 milyar dolarlık bir değerleme istiyor .

Oracle ve Walmart’ın, Başkan Donald Trump’ın onayını kazanan bir anlaşma uyarınca yeni kurulan bir TikTok Global’in sırasıyla% 12,5 ve% 7,5’ini satın alma hakkı olduğunu belirten kişi, özel müzakereleri tartışırken isminin verilmemesini istediİki şirket, bu istenen fiyatı kabul ederlerse hisseleri için toplam 12 milyar dolar ödeyecek.

Kişi, tarafların öz sermaye yapısını ve veri güvenliği önlemlerini belirlemesi nedeniyle nihai değerlemenin belirlenmediğini söyledi. Şartlar hala değişiyor ve önerilen değerleme yine de değişebilir. Çin’in başkenti olan Pekin de anlaşmayı henüz onaylamadı.

tiktok-privacy-security-featured-1024x673 TikTok Sahibi, ABD Anlaşmasında 60 Milyar Dolarlık Değerleme İstiyor Haberler Teknoloji

Trump, ABD’de uygulamayı ulusal güvenlik endişeleri nedeniyle yasaklamakla tehdit ettiğinde ByteDance, TikTok için bir anlaşmaya zorlandı.

Trump Cumartesi günü gazetecilere verdiği röportaj’da , Kuzey Carolina Fayetteville’de bir kampanya başlatmak için Beyaz Saray’dan ayrılırken , “Konsept anlaşmayı onayladım” dedi . “Eğer başarırlarsa, bu harika. Yapmazlarsa, bu da sorun değil. “

ByteDance ve Oracle temsilcileri, isteklerine hemen yanıt vermedi.

bytedance TikTok Sahibi, ABD Anlaşmasında 60 Milyar Dolarlık Değerleme İstiyor Haberler Teknoloji

TikTok için değerlendirme, Washington ve Pekin müzakereler konusundaki etkileyici ve ikna edici bir konuşma, baş döndürücü bir soru oldu. ABD pazarı için hizmet tahmin edilmektedir değerinde olduğu 20 $ milyar $ 50 milyar, hatta daha fazlası. Snap Inc. , bağlam için, 35 milyar dolarlık bir değerlemeyle işlem görüyor.

Pazar araştırmacısı CB Insights’a göre, Pekin merkezli ana şirket olan ByteDance, 140 milyar dolar ile dünyanın en değerli özel girişimidir. TikTok Global anlaşması, uygulamanın kendi başına büyük bir hit haline gelen Çin ikizi Douyin’i içermiyor.

Oracle- TikTok Sahibi, ABD Anlaşmasında 60 Milyar Dolarlık Değerleme İstiyor Haberler Teknoloji

Konuya aşina olan kişilere göre, Oracle, şirketin Çinli şirket tarafından veri toplamak veya video paylaşım uygulamasının 100 milyon Amerikalı kullanıcısını gözetlemek için kullanılan veri olmadığından emin olmak için TikTok’un kaynak kodunu ve güncellemelerini incelemek için tam erişime sahip olacak. ABD’li yazılım devi, TikTok kullanıcı verilerini yabancı etkilerden koruyabileceğine dair güvence verdi.

1_03Y0CEbcuMHDQ8Tmt55YKQ TikTok Sahibi, ABD Anlaşmasında 60 Milyar Dolarlık Değerleme İstiyor Haberler Teknoloji

CEO Safra Catz yaptığı açıklamada, “Oracle, Oracle Cloud’da TikTok sistemlerini hızla devreye alacak, hızla ölçekleyecek ve çalıştıracak” dedi. “TikTok’a son derece güvenli bir ortam sağlama ve TikTok’un Amerikalı kullanıcıları için veri gizliliği sağlama yeteneğimize% 100 güveniyoruz.” dedi.

İlgili Haber  Instagram Ve Facebook çöktü mü, neden girilemiyor? İşte yetkililerden açıklama

Bakalım başka ülkelerde istediklerini yaptırabileceklermi?

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

kodamcasi.com ekibi olarak önceliğimiz daima siz sevgili okurlarımız.
2-3 yılı aşkın süredir aktif olarak İnternet sektöründe yer almaktayım. Amacımız siz değerli okurlarımıza doğru ve hızlı haberi yayınlamak.

Hedefi Yönetim Bilişim Sistemleri (YBS) Veri Bilimci (Veri Analisti)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!