Twitter iOS Cihazlar İçin “Tweet Yanıtları Sınırlaması” Özelliği Getirdi

Twitter, ilk kez Mayıs ayında sınırlı sayıda kullanıcı için test ettiği bir nevi anti-troll özelliği olan “tweet yanıtları sınırlaması” özelliğini iOS kullanıcıları için getirilen güncelleme ile sağlıyor

Twitter, ilk kez Mayıs ayında sınırlı sayıda kullanıcı için test ettiği bir nevi anti-troll özelliği olan “tweet yanıtları sınırlaması” özelliğini iOS kullanıcıları için getirilen güncelleme ile sağlıyor. Twitter iOS uygulamasını güncelleyerek artık kullanıcıların Tweet’lerine kimlerin yanıt verebileceğini seçme hakkı tanıyor. App Store’da yayımlanan güncelleme metninde Twitter, bu güncellemeyi “Mayıs ayında kiminle isterseniz sohbet edebileceğiniz bir yöntem test ettik, böylece daha anlamlı değişiklikleri yaratabilir ve kullanabilirsiniz. Şimdi herkes bu yeni özelliği deneyebilir ve Tweet’lerine kimlerin yanıt verebileceğini seçebilir.

twitter-g%C3%BCncelleme.jpeg Twitter iOS Cihazlar İçin “Tweet Yanıtları Sınırlaması” Özelliği Getirdi Haberler

Kullanıcılara Üç Adet Seçenek Sunulacak

Tweet’lere kimler cevap verebilir?” sorusuna kullanıcılar; “Herkes cevap verebilir”, “Yalnızca takip ettiğin kullanıcılar cevap verebilir” ya da “Yalnızca işaretlediğin kişiler (bahsedilen kişiler) cevap verebilir” seçenekleri arasından yanıt verebilirler. Böylece Twitter tarafından kullanıma sunulan “tweet yanıtları sınırlaması” amacı doğrultusunda kullanılabilir.

“Herkes” seçeneği atacağınız her Tweet için varsayılan ayardır ve Twitter’ın asıl çalışma anlayışına uygun olan seçenektir. Yanıt kapsamı sınırlandırılmış olan Tweet’lerin yanıt simgesi “gri” renkte görünür ve yanıt verilemediği diğer kullanıcılar tarafından anlaşılabilir. Yanıt verebilme sınırlaması olsa bile bu Tweet’leri herkese açık olan hesabınızdan diğer insanlar görebilecek, beğenebilecekler ve Retweet’leyebilecekler.

twitter-yeni-g%C3%BCncelleme.png Twitter iOS Cihazlar İçin “Tweet Yanıtları Sınırlaması” Özelliği Getirdi Haberler

Bu seçeneklerden herhangi birini seçmek bunu tüm Tweet’leriniz için varsayılan özellik yapmaz. Bu nedenle kullanıcılar, atılan her Tweet için bu ayarları yapmak durumunda. Tanımadığınız insanlar tarafından taciz edilmekten, rahatsız edilmekten ya da istemediğiniz şekilde eleştirilmekten bu şekilde kaçınabilirsiniz. Fakat Twitter platformunun asıl hedefinden ve işlevinden de yeni güncelleme ile uzaklaşmak durumunda kalabilirsiniz.

Özelliğin tüm Twitter Web ve Twitter Android uygulamaları kullanıcıları için kullanılabilir olup olmadığı henüz kesin değil fakat yakın bir zamanda bu yönde de bir duyuru yapılacağı bekleniyor. Ayrıca, iOS için güncelleme getirilmiş olsa da çoğu kullanıcı son sürümü güncellemesine rağmen henüz bu özelliğe erişim sağlayamıyor. Güncellemenin tamamen sağlanmasının birkaç saat ya da günler sürebileceği belirtildi.

İlgili Haber  TikTok Sahibinden Çentiksiz Telefon Yolda

Bu hafta Android cihazlardaki güvenlik açığını kapatmak için getirdiği güncellemeyle gündemde olan Twitter, bu kez iOS için bir yenilik yaptı. Henüz iOS için sağlanan tweet yanıtları sınırlaması güncellemesinin Android için gelmesi çok uzak bir tarih olarak görünmüyor.

Sosyal medya kullanım yaşının aşırı bir şekilde düşmesiyle beraber bu gibi platformlar’da yaygınlaşan “zorba ve taciz edici” yorum ve kişilere Twitter bir çözüm oluşturabilecek.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

kodamcasi.com ekibi olarak önceliğimiz daima siz sevgili okurlarımız.
2-3 yılı aşkın süredir aktif olarak İnternet sektöründe yer almaktayım. Amacımız siz değerli okurlarımıza doğru ve hızlı haberi yayınlamak.

Hedefi Yönetim Bilişim Sistemleri (YBS) Veri Bilimci (Veri Analisti)

İlgili Yazılar

1 Yorum

Ebru Canpolat  -  7 Ağustos 2020 / 16:45

Sapık bir insan dediğimiz ama insan olmayanlar için güzel bir gelişme olacağından eminim.. #Twitter

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!