WhatsApp, Telegram’ın izinden gitmeye devam ediyor.

WhatsApp’ın Android beta sürümü güncellendi. Güncelleme, kendi kendine yok olan medyalar özelliğinin yaklaşmakta olduğunun habercisi. Bu özellik, “Durum” özelliğinin sohbetlere entegre edilmiş bir hali gibi görünüyor. Ancak özelliğin çalışma prensibi süreye endeksli değil.

WhatsApp geliştiricileri, uygulamanın Android beta sürümünü güncelledi. Bu güncelleme, geliştirici ekibin test ettiği bir özelliğin varlığını ortaya koyuyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, birbirlerine “kendi kendine yok olan” medya içerikleri gönderebilecekler. Bu özelliği, 24 saatte kaybolan “Durum” özelliğinin sohbetlere getirilmiş versiyonu olarak düşünebilirsiniz.

2.20.201.1 kodlu WhatsApp’ın Android beta sürümünde ortaya çıkan bu özellik, durumlardan biraz farklı çalışıyor. Hepimizin bildiği hem WhatsApp hem de diğer platformlarda kullanılabilen bu özellik, 24 saat içerisinde o gönderinin yok olmasını sağlıyor. Ancak WhatsApp’ta karşımıza çıkan yeni özellik, herhangi bir süreyle ayarlanmıyor. Kullanıcı, kendi kendine yok olan medya içeriğini alıp o sohbet menüsünden çıktıktan sonra ilgili medya içeriğine bir daha erişemiyor.

WhatsApp’ın test edilmeye başlanan yeni özelliği işte böyle görünüyor

WhatsApp’ın son Android beta sürümünde ortaya çıkan yeni özelliği, medya gönderme butonunun hemen yanına yeni bir buton daha ekliyor. Bu butonu kullanan bir WhatsApp kullanıcısı, gönderdiği fotoğraf, video ya da GIF dosyasının kendi kendine yok olan medya olduğunu karşı tarafa bildirmiş olacak. Söz konusu içeriği alan kullanıcı, o sohbet sayfasından ayrıldıktan sonra bir daha o medyaya erişemeyecek.

de01ddd8d163ced42cb8a564fb6a6c82bbe792d8 WhatsApp, Telegram'ın izinden gitmeye devam ediyor. Haberler

Bu özellik, kullanıcıların güvenliğini sağlamak için oluşturulmuş gibi görünüyor. Ancak bu bağlamda, ilgili gönderinin ekran görüntüsünün alınma ihtimali mevcut. WhatsApp geliştiricilerinin test etmeye başladıkları yeni özellikte ekran kaydı alınması durumunda bildirim gönderilip gönderilmeyeceği ya da bu medyaların ekran görüntüsüne karşı korunup korunmayacağı şu an için bilinmiyor.

eb27f1d923786c9ed8e2e0b49348aa30510afc36 WhatsApp, Telegram'ın izinden gitmeye devam ediyor. Haberler

WhatsApp geliştiricileri, test etmeye başladıkları kendi kendine yok olan medyalar özelliği ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Yani bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Ayrıca geliştirici ekip, bu özelliği daha da işlevsel hale getirmeye çalışıyor olabilir. İşte tüm bu detaylar, WhatsApp’ın sonraki Android beta sürümlerinde kendisini göstermeye başlayacak.

İlgili Haber  Telegram Güncellendi. Artık Görüntülü Konuşulabilecek!
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

kodamcasi.com ekibi olarak önceliğimiz daima siz sevgili okurlarımız.
2-3 yılı aşkın süredir aktif olarak İnternet sektöründe yer almaktayım. Amacımız siz değerli okurlarımıza doğru ve hızlı haberi yayınlamak.

Hedefi Yönetim Bilişim Sistemleri (YBS) Veri Bilimci (Veri Analisti)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!