WhatsApp’dan Son Dakika Açıklaması! Konuşmalar İnternete Sızdı!

WhatsApp’dan Son Dakika Açıklaması! Konuşmalar İnternete Sızdı!
Gizlilik sözleşmesi ile gündeme gelen WhatsApp’ın aslında gizliliği pek sağlayamadığı bugün ortaya çıktı. İddia edilen bilgilere göre; birçok kullanıcının tüm WhatsApp konuşmaları Google’a sızdırıldı.

Gizlilik sözleşmesi ile gündeme gelen WhatsApp‘ın aslında gizliliği pek sağlayamadığı bugün ortaya çıktı. İddia edilen bilgilere göre; birçok kullanıcının tüm WhatsApp konuşmaları Google’a sızdırıldı. 

WhatsApp konuşmaları Google aramalarında çıktı

Kullanıcılarını tek tek kaybetmeye başlayan WhatsApp, yaptığı tek bir hatadan dolayı mesajlaşmaların internet ortamına sızmasına neden olmuş durumda. İnsanların kendi aralarında kurmuş olduğu WhatsApp Grupları bir anda Google aramalarında görünmeye başladı. Bu olaydan sonra yapılan araştırmalar sadece grupların değil mesajlaşmaların da Google da çıktığını gösterdi.

o-telefonlar-whatsapp-destegini-kay-JqmH WhatsApp'dan Son Dakika Açıklaması! Konuşmalar İnternete Sızdı! Haberler Mobil Teknoloji

WhatsApp cephesi şimdilik konuyla ilgili sessizliğini koruyor. Ancak mesajların telefon numaraları ile Google’da görünmesi kabul edilebilir bir durum değil. Google ile WhatsApp bu olaydan sonra muhtemelen hızlı bir şekilde aksiyon aldı ve arama sonuçlarından mesajlaşmalar kaldırıldı.

Uçtan uca şifreleme kullanıyoruz kullanıcıların mesajlarını okumuyoruz diyen WhatsApp’ın böylesine devasal bir hata yapması oldukça kötü oldu diyebiliriz. Kullanıcılar boşuna Telegram veya Signal’e geçmiyor. Gizliliğinize önem veriyorsanız ve bir gün mesajlaşmalarınız Google’da çıkmasın istiyorsanız, Telegram veya Signal kullanmanızda fayda var.

İlgili Haber  Son Dakika: Lise sınavları ne zaman yapılacak? Sınavlar iptal mi edildi, ertelendi mi 2021? Ziya Selçuk tarih verdi...
Kaynak : https://www.teknolojioku.com/guvenlik/whatsapp-hapi-yuttu-konusmalar-internete-sizdi-5ffee98d2681064f0a389008
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

kodamcasi.com ekibi olarak önceliğimiz daima siz sevgili okurlarımız.
2-3 yılı aşkın süredir aktif olarak İnternet sektöründe yer almaktayım. Amacımız siz değerli okurlarımıza doğru ve hızlı haberi yayınlamak.

Hedefi Yönetim Bilişim Sistemleri (YBS) Veri Bilimci (Veri Analisti)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!