Woody Allen’in cinsel taciz yaptığı iddiasıyla ilgili yeni bir belgesel dizisi yayınlanmaya başladı

Ünlü Amerikalı yönetmen Woody Allen’ın üvey kızını cinsel tacizde bulunduğu iddialarıyla ilgili bir belgeselin yayınlanması, 1990’ların başında eşi Mia Faro’dan ayrılığının tartışmalı hikayesini bir kez daha medya’da gündeme getirdi.

HBO’da yayınlanan bu belgesel, Mia Faro ve Woody Allen’ın üvey kızı Dylan Farrow’un üvey babasının ona yedi yaşında yaptığı cinsel taciz hakkındaki iddialarını inceliyor. Bu belgesel dizisinde sunulan kanıtların çoğu, Woody Allen’ın Dylan Faro’ya yönelik cinsel taciz iddiasını doğruluyor.

Ancak Woody Allen, iddiaları reddederken belgeseli “yanlış saldırı” olarak nitelendirdi. Amerikalı yönetmen, Dylan Faro’nun üvey annesi tarafından kendisine cinsel taciz davası açması için “beyninin yıkandığını” iddia ediyor.

2018’de verdiği bir röportajda Dylan Faro, üvey babasına yönelik cinsel tacizle ilgili “beyin yıkama” veya “eğitim” iddialarını reddetti.

“Allen vs. Farrow” belgesel dizisinin ilk bölümü pazar günü yayınlandı. Woody Allen, 1992’deki olayları anlatmak için bu seri belgeselin kamera karşısına geçmeyi reddetti.

MeToo hareketinin başlamasının ardından 2017’den bu yana birçok cinsel taciz kurbanı sessizliklerini bozdu. Bu durumun ardından, Woody Allen’a yönelik cinsel taciz iddiaları konusu, “Allen vs. Faro” belgesel dizisinin yayınlanmasıyla bir kez daha gündeme geldi.

12 yıllık birlikte yaşamanın yanı sıra Woody Allen ve Mia Faro, kariyerlerinde “Hannah ve Kızkardeşleri”, “Eylül”, “Zelig”, “Radyo Günü”, “Kahire Mor Gülü”, ” New York Stories ” ve” Crime and Misdemeanor” de dahil olmak üzere birçok önemli filmde birlikte çalıştılar.

İlgili Haber  Donald Trump'ın ABD Senatosundaki ikinci duruşması başlıyor
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!