Xiaomi, Yeni Geliştirdiği “Mi Air Charge” Teknolojisi ile Telefonları Havada Şarj Edebilecek

Mi Air Charge

Teknoloji devlerinden olan Çin merkezli “Xiaomi”, telefonları havada kablosuz bir şekilde şarj edebilecek “Mi Air Charge” teknolojisini duyurdu.

Uygun fiyatlarıyla ve yüksek teknolojisiyle revaçta olan Xiaomi, kablosuz şarj desteği bulunan cihazları havadan şarj edebilen Mi Air Charge isimli teknolojisini tüm dünyaya duyurdu. Bu teknoloji, kullanıcıların herhangi bir kabloya veya kablosuz şarj standına ihtiyaç duymadan, akıllı saat, akıllı bileklik ve kablosuz şarj desteği bulunan cihazlarını uzaktan şarj etmelerini sağlıyor.

Mi Air Charge

Şirketin kendi resmi sitesinde yayımladığı açıklamada; “Bugün, gerçek bir kablosuz şarj çağına giriyoruz. Xiaomi’nin uzaktan şarjının temel teknolojisi alan konumlandırma ve enerji iletiminde yatıyor. Xiaomi’nin kendi geliştirdiği yalıtılmış şarj cihazında, akıllı telefonun yerini doğru bir şekilde tespit edebilen yerleşik beş fazlı girişim antenleri bulunuyor. 144 antenden oluşan bir faz kontrol dizisi, milimetre genişliğindeki dalgaları ışın oluşturma yoluyla doğrudan telefona iletiyor” şeklinde ifadeler kullandı.

Mi Air Charge teknolojisi ile birkaç metre içindeki birden fazla cihaz aynı anda kablosuz olarak şarj edilebiliyor. Mi Air Charge ile 5W’a kadar kablosuz şarj desteği de birlikte geliyor. Sunulan bu teknolojiyi henüz kullanmak mümkün değil. Şu an geliştirilme aşamasında olan Mi Air Charge’in ne zaman satışa çıkacağı da kesin değil. Xiaomi’nin paylaştığı bilgilere göre 2021 yılında ürünün kullanılması beklenmiyor ve 2022’den önce de satışa sunulmayacağı söyleniyor.

İlgili Haber  Bundan sonra haftada beş gün ofiste olmayacağız
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

kodamcasi.com Editörü

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!