Yaptıklarıyla Başarıya İmza Atan Gizli Ünlüler Kim?

5ea3069155428010fc7475da

Yaptıklarıyla Başarıya İmza Atan Gizli Ünlüler Kim? Arianna Huffington: (Yazar) Larry Page: (Girişimci) Ahmet Nazif Zorlu: (İş İnsanı) Kim?

Arianna Huffington: (Yazar)

2 Yaptıklarıyla Başarıya İmza Atan Gizli Ünlüler Kim? Haberler

Arianna Huffington’ın başarı öyküsü Huffington Post hakkında kalmıyor. Şimdiye kadar 15 kitabı yayınlandı ve en çarpıcı olanı 2014 yılında “Büyüme için Üçüncü Kriter: Başarıyı Yeniden Tanımlamak ve İyilik, Bilgelik ve Mucize Hayat Yaratmak” kitabı oldu. Buradaki deneyimleri ve araştırmaları bir web projesine dönüştü. 2016 yılında Huffington Post’tan ayrıldığında ve ThriveGlobal.com’u kurduğunda.

Thrive Global, Arianna Huffington’ın kişisel gelişim ve başarıya dayalı web sitesidir. “Stres ve tükenmişlik salgınını sona erdirmek” için yola çıktıktan sonra, sağlık ve kişisel gelişim ile ilgili içerik, bilimsel araştırmalara dayalı olarak kendi sözleriyle yayınlandı. Arianna Huffington son kitabı “The Sleep Revolution: Transforming Your Life and Transforming Your Life and One Night” da özellikle uykuya odaklanıyor. Önerdiği gibi, daha iyi uyumalı, daha sağlıklı olmalıyız; bundan sonra başarı gelecek.

Larry Page: (Girişimci)

google-kurucularindan-larry-page-kimdir-12469145_341_amp-1024x542 Yaptıklarıyla Başarıya İmza Atan Gizli Ünlüler Kim? Haberler

Page, insanlarla uğraşmaktan pek hoşlanmadığını, bu yüzden yönetim işlerinden çok şirketi hakkında fikir üretmekte daha iyi olduğunu söylüyor. Bir lider olarak sonuçlara odaklanır ve son derece iddialı fikirler üretmekten hoşlanır.

Larry, 2015 yılına kadar şirketin sorumluluğunu üstlendi. Daha sonra, şirketin kurumsal yapısı tamamen değiştiğinde, Page Google’ın ana şirketi Alphabet’in CEO’su oldu. Bu gelişmeyle ilgili olarak Alphabet’in şirketin CEO’su olacağını ve şirketin daha büyük başarılara imza atacağını ve çoğu insanın hayatını olumlu yönde etkilemek için uzun vadeli çaba göstereceğini belirtti.

Ahmet Nazif Zorlu: (İş İnsanı)

813245 Yaptıklarıyla Başarıya İmza Atan Gizli Ünlüler Kim? Haberler

“Bursa’da ilk fabrikamızı kurduk. Dokuma üzerine oldu. Daha sonra ipliğe ihtiyacımız vardı ve bulamadık. Agro boyasını yaptırdık, kulağa doğru gelmiyor, renk tutmuyor. Bunlar ihracat için önemli. I Ürünü üretmek için bu ipliğe ihtiyacım var Acilen bir iplik fabrikası kurmaya karar verdim.Neyse ki finansmanla ilgili herhangi bir sorun yaşamadık, çünkü yıllardır gelen bir altyapı ve bilgi birikimimiz vardı. İplik fabrikasının temelini atıp ürettim ama nasıl yaptım? Bana da sorun.İdare binamı son kez terk ettim.Patronun oturacağı yer içimizdeki en son … Önce üretim yeri tamamlandı, üretim kazanıyor ve idari bina inşa ediliyor. Önce idari binayı inşa edip sonra üretimi onaylarsanız, ayakkabıları dikeceksiniz. Bu yüzden nalları dikmedik. “

İlgili Haber  Yüzünüze iyi gelecek maskeler

Jeff Bezos (CEO, Amazon)

2502665_810x458 Yaptıklarıyla Başarıya İmza Atan Gizli Ünlüler Kim? Haberler

Jeff Bezos’un hayatı incelendiğinde, ileriye doğru emin adımlarla ilerlediğini görmek mümkün. Gözlerini dünyaya açtığı zaman, takvimler 1964 Ocak ayını gösterdi. Bezos, New Mexico’da doğdu ama Houston ve Texas’ta büyüdü. Jeff Bezos, çocukken yaşamı ile ilgili kararları verdi ve bilim ve mekanikle ilgilenmeye başladı. Ailenin garajını kendi çalışmaları için bir üs haline getirdi.

Jeff Bezos biyografi hikayesinin en önemli kısmı üniversite hayatıyla başlıyor. 1986’da üniversiteye başlarken, Albert Einstein’ın hayatının son günlerine kadar ders verdiği Princeton Üniversitesi’ni seçti. Burada Elektrik ve Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği okudu ve bölümden mezun olur olmaz borsanın merkezi Wall Street’teydi.

Ayrıca Wall Street’te kendini göstermeyi başardı ve finans şirketi DE Shaw’un başkan yardımcısı oldu. Şirketin bugüne kadarki en genç başkan yardımcısı unvanını aldı. Meslektaşı MacKenzie’ye aşık oldu ve 6 ay içinde evlendi. Daha sonra DE Shaw’dan istifa etti ve Amazon’u kurdu ve kaçınılmaz yükselişi başladı. Amazon’un kuruluşundan itibaren sadece Bezos’un değil internet kullanıcılarının da hayatını değiştirdi.

2004 yılında uzay araştırma şirketi Blue Origin’i kurdu. Bezos bu şirketi kurduğunda, uzay uçuşu için yeni teknolojiler geliştirmeyi ve nihayetinde uzaya insan yolculuğunu başlatmayı amaçladı. Bir roket fırlatma tesisi olan Blue Origin, Bezos’un hedefleri doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.

Phil Knight (İş adamı)

635966045448815324-XXX-PHIL-KNIGHT-PORTRAIT-NIKE0383-81322015-1024x579 Yaptıklarıyla Başarıya İmza Atan Gizli Ünlüler Kim? Haberler

Phil Knight, bugün spor ayakkabı denilince akla gelen ilk markalardan birinin kurucusudur. Nike’ı kurmak onun için kolay değildi. Başlangıçta sadece 50 doları ve hayalleri vardı.

1962’de Stanford Business School’da bir görev hazırlarken, birden Japonya’dan ayakkabı ithal etme fikri aklına geldi.

Okulu bitirdiğinde, babasını fikrinin çılgınca olmadığına ikna ederek işe başladı.

Macera Japonya’ya gittiğinde başladı. Koşu ayakkabısı yapan Onitsuka Şirketi’ne gitti ve onlara tamamen hayal gücü olan “Blue Ribbon” şirketi için çalıştığını ve istediğini aldığını söyledi!

İlgili Haber  Boş sokakta yürürken sigara içti 900 lira ceza yedi.

Zorlayıcı ve ikna edici bir konuşmanın ardından Onitsuka, Phil Knight’ın kurgusal şirketine ABD pazarı için distribütörlük hakkını verdi.

Ancak karşılığında Knight’ın 50 dolara ihtiyacı vardı. İkna ettiği babasından 50 dolar istedi.

1964’te ilk ayakkabıları Onitsuka’dan geldi. Knight, ayakkabıları koşu koçu Bill Bowerman’a gönderdi. Tek umudu, Bowerman’ın takım için birkaç ayakkabı almamış olmasıydı. Daha da iyi oldu!

Bill Bowerman, bu rüya şirket ile ortak olmuştu.

Nihayetinde hayali şirketi gerçek oldu.

Phil Knight, batı kıyısındaki tüm koşu takımlarına ulaşmak istedi. Satış stratejisi basit ama etkiliydi. Ayakkabıları tabiri caizse peynir ve ekmek gibi satılıyordu.

1968’de her şey yolundaydı. Ancak Onitsuka, yeni bir anlaşma için Blue Ribbon Sports’u görmek istedi.

Ofis onları pek tatmin etmedi. Satışlar gördükleri manzara için çok iyiydi. Phil Knight 5 yıllık bir anlaşma için kolları sıvadı, ancak onlardan 3 yıllık bir anlaşma almayı başardı. Ve bu Knight için bir dönüm noktasıydı.

Phil Knight, Nike markasını Onitsuka’ya alternatif olarak yarattı. Sonunda Onitsuka ile yollarını ayırmaya ve kendi kanatlarıyla uçmaya karar verdi.

Nike markası altında satışlar iyi gidiyordu ama diğer yandan tedarikçisi Onitsuka ile sorunlar yaşıyordu ve kendi yoluna gitmeye karar verdi.

Bazı zorlukları vardı. Ama asla pes etmedi. Markası için gerçek bir savaşçı gibi savaştı. 1974 yılında yıl sonunda satışlar 8 milyon dolara ulaştı.

1974’te Phil Knight, başına gelen tüm mali zorluklara rağmen hayatta kalmaya devam etti. Ayrıca Onitsuka ile yollarını ayırırken tedarikçi zorlukları da yaşıyordu. Ama başarının kokusunu almaya başlamıştı.

Tüm finansal sorunlar aşıldıktan sonra Phil, ne tür bir marka yaratmak istediğine odaklandı. Markanın kesinlikle büyük ve güçlü, aynı zamanda karlı, yenilikçi ve verimli olmasını istedi.

İlgili Haber  5G TEKNOLOJİSİ VE ÇALIŞMA PRENSİPLERİ

O zamanlar spor ayakkabı sadece sporcuların giydiği bir ürün değil, aynı zamanda insanların günlük hayatta da kullanabileceği bir ürün olmalıdır. Markasını bu yönde hazırlamalıydı.

1976’da Nike’ın ayakkabıları sadece sporcular tarafından değil herkes tarafından beğenildi. Satışlar inanılmazdı.

Joy Mangano (Mucit)

20170424175114-joy-mangano-huggable-hangers-1024x683 Yaptıklarıyla Başarıya İmza Atan Gizli Ünlüler Kim? Haberler

1992 yılında yaptığı icatla dünyası birdenbire değişti. Saçaklı paspasların kirli sularının temizlendikten sonra insan eli ile el değmeden kalması için gerekli mekanizmayı bulmuştur. Paspas teknolojisine katkılarıyla tanınan Mangano’nun hayatı bile. 2015 yılında Joy filmiyle sinema dünyasında gösterime girdi. Miracle Mop Infomercial, 1996 yılında bir reklam filmi ile ürün tanıtımını yaptı ve yarım saat iken toplam 18 bin adet satarak büyük bir satış rekoru kırdı. Son satın alınan bu paspas cümlesini kullanım tanıtım reklamında sıklıkla kullanılan ürün, tüm ev hanımları ve temizlikçiler tarafından büyük ilgi ile karşılanabilir.

Joy Mangano’nun tasarlayıp tanıttığı ikinci ürün ise kadife kaplı bir askı oldu. Giysilerin kaymasını engelleyen bu askıya Toplu Askı (Askı Etrafına Sarma) adını verdi. Sonra kırışık giysilerin arasından sarkarken kırışıklığı gidermek için bir mekanizma yaptı ve ona küçük vapur adını verdi. Çubuk şeklindeki oda kokuları vs. Mangano, tasarım ve ürünleriyle tüm patentlerini almış ve bugüne kadar patentli ürün sayısı 100’e yaklaşmıştır. Gayet Zeki Tasarım firmasının yıllık 150 Milyon Dolar kazandığı belirtiliyor.

Çok genç yaşta araştırma, tasarım ve üretimle ilgilenmedi, 16 yaşında bir hayvan barınağında çalışmayan hayvanların karanlıkta fark edilebilmesini sağlamak için boyunlarına bir reflektör yaka fikri geliştirdi. gece, ancak bir firma bu fikri aldı ve hemen üretim aşamasına geçti. Bu olay, Joy Mango’nun patent almanın ne kadar önemli olduğunu göstermesinin sebebidir.

Pace Üniversitesi mezunu Joy Mango da Joy to Invent: Dare to Build a Brave & Creative Life adlı kitabı imzaladı.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

kodamcasi.com ekibi olarak önceliğimiz daima siz sevgili okurlarımız.
2-3 yılı aşkın süredir aktif olarak İnternet sektöründe yer almaktayım. Amacımız siz değerli okurlarımıza doğru ve hızlı haberi yayınlamak.

Hedefi Yönetim Bilişim Sistemleri (YBS) Veri Bilimci (Veri Analisti)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!