Yeni nesil Samsung akıllı saat, kan şekerini ölçebiliyor

Son yıllarda, Çeşitli işlemler yapabilecek birkaç Samsung akıllı saat piyasaya sunuldu. Görünüşe göre yeni ürünler, Galaxy Watch 4 veya Galaxy Watch Active 3, kan şekerini ölçebilecektir.

Kan şekeri ölçüm cihazlarının akıllı saatlere ve bilekliklere uygulanması konusu, uzun süredir konuşuluyor. Bu özellik, şeker hastalarının günlük kan şekerini takip etmesini kolaylaştırıyor. Bunu yapmak için artık bir iğneye ihtiyacınız olmayacaktır.

Samsung, yeni akıllı saatinde optik bir sensor kullanarak insanların kan şekerini ölçmek istiyor. Şu anda, bu yeni ürünlerde, kandaki oksijeni ölçmek için, Çin’den gelen sensorlar kullanılıyor.

Samsung uzun zamandır kan şekerini ölçmek ve izlemek için invazif olmayan yöntemler üzerinde çalışıyor. Geçen yıl Koreliler bunun için, ‘’Raman’’ spektroskopisi adı verilen bir yöntem geliştirdiler. Bu işlemde, kimyasal bileşimi tespit etmek için lazerleri kullanılıyor. Samsung’a göre, diğer invazif olmayan teknolojilere kıyasla, en yüksek doğruluğa sahiptir.

Dünyadaki yüksek diyabetli ve pre-diyabetli kişi sayısı göz önüne alındığında şirketler, ürünlerine kan şekerini ölçme yeteneği ekleyerek satışlarını artırabilirler.

Yeni Samsung akıllı saatlerine böyle bir özellik eklenirse, Korelilerin pazar paylarında önemli bir artış yaşama olasılığı yüksektir.

İlgili Haber  Samsung'tan Zorlu Şartlar İçin Üretilen Yeni Telefon: XCover 5!
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!