Zoom ve Amazon iş birliği yapıyor

acastro 200331 1777 zoom 0003.0 1

Dünyanın dört bir yanında sıkça kullanılan Zoom Video Konferans uygulaması şirketi birkaç ay önce Oracle ile iş birliği için imza attı ve şimdi de Amazon Web Servislerini kendi Cloud Servisi olarak kullanmaya karar verdi. Zoom ve Amazon firmaları, bundan sonra daha yakın bir iş birliği içerisinde olduklarını duyurdular. Örnek olarak Zoom Rooms (zum odaları) ürünü yeni yapay zeka yeteneklerine sahip olup farklı iş ve mesleklerde kullanılacaktır ve yakında Zoom ve Amazonun cihazlarının birbiriyle entegre olmasına şahit olacağız.

acastro_200331_1777_zoom_0003.0-1024x536 Zoom ve Amazon iş birliği yapıyor Haberler Teknoloji


Zoom, dünya genelindeki veri merkezlerinde çok sayıda oturuma ev sahipliği yapıyor. Ancak şirket, işinin diğer bölümleri için Amazon’un bulut altyapısına güveniyor. Amazon Web Servisi (AWS), Zoom’un genellikle kullandığı tek bulut hizmeti (Cloud Service) değildir. Bu yılın Nisan ayında Oracle ve Zoom, milyonlarca oturumun trafiğini yönetmek için büyük bir bulut ortaklığı duyurdu.
Anlaşma, AWS Microsoft ve Google ile rekabet etmeye çalıştığı için Oracle için önemlidir. AWS’yi bulut hizmeti sağlayıcısı olarak seçmek, diğer şirketlerden uzak durmak anlamına gelmezken, şirketin Amazon ile ortak olmaya odaklandığını gösterir.
Zoom şirketinin açıklamalarına göre, bu firmanın 2020 yılındaki geliri, 2019 yılındaki gelirine göre dört kat artmıştır. Gelir yükselişinin en önemli sebebi Korona (Corona) salgını belirlenip bu nedenle farklı ülkelerde ve mesleklerde çevrim içi çalışma ve bilgi paylaşımı popüler hale gelmiştir.

b2lwk7c0_400x400 Zoom ve Amazon iş birliği yapıyor Haberler Teknoloji

İlgili Haber  Son Dakika: İzmir'den acı haber!
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

kodamcasi.com ADMİN

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!